طعم دهنده , سیروپ , پوره

طعم دهنده

ممکن است واژه «سیروپ» برای شما نا آشنا باشد، اما حتما تجربه مصرف آن را داشته اید! سیروپ در واقع همان شربت است که از ترکیب عصاره یا شهد میوه، به همراه آب و شکر درست می شود. البته شکل صنعتی آن با شربت های خانگی متفاوت است اما می توان گفت سیروپ تقریبا همان شربت است اما بسته به برند و کشوری که آن را ساخته است کیفیت و ویژگی های متفاوتی دارد.

به طور معمول سیروپ ها و پوره ها که هر دو طعم دهنده های قوی برای نوشیدنی های گرم و سرد هستند، مصرف خانگی ندارند و بیشتر در کافی شاپ ها مورد استفاده قرار می گیرند، بنابراین اگر به دنبال این هستید که طعم دهنده هایی قوی برای نوشیدنی های گرم وسرد وهمچنین  بستنی ها، دسرها، کوکتل ها و مخلوط های میوه ای در کافی شاپ تان داشته باشید، این مطلب را از دست ندهید.

این طعم دهنده ها، از شربت هایی که در خانه ها درست می شوند و یا در بازار عرضه می شوند طعم دهندگی و کیفیت بالاتری دارند. یکی از مزیت های سیروپ ها و پوره ها این است که با مقدار بسیار کمی از مایع سیروپ و یا پوره، نوشیدنی شما طعم مورد نظرتان را پیدا می کند.

خوشبختانه سیروپ ها و پوره ها طعم های مختلف و متعددی دارند. بنابراین با استفاده از آن ها می توانید به هر طعمی که دوست دارید برسید. به خصوص طعم میوه هایی که در کشور ما وجود ندارند، کمیاب هستند و یا در هر فصلی نمی توان آن ها را در بازار پیدا کرد. با استفاده از این محصولات می توانید در کوتاه ترین زمان به سرعت نوشیدنی دلخواهتان را درست کنید.

سیروپ ها و پوره هایی که هونام عرضه می کند متعلق به شرکت ODK ایتالیاست که یکی از بهترین و با کیفیت ترین طعم دهنده ها را در جهان تولید می کند.

طعم دهنده های او دی کی از بهترین میوه ها و مواد ایتالیایی تولید شده اند و بدون گلوتن هستند. گلوتن ماده ایست که منجر به کم خونی می شود و علاوه بر این برای معده مضر است. اگر ناراحتی گوارشی داشته باشید خوردن موادی که حاوی گلوتن هستند منجربه ناراحتی های گوارشی در شما می شود. امروزه افراد زیادی به این ماده حساسیت دارند و خوردن گلوتن برایشان مضر است. سیروپ ها و پوره های او دی کی این مشکل را حل کرده اند و افرادی هم که دارای مشکلات گوارشی هستند می توانند از این سیروپ ها و پوره ها استفاده کنند.

طراحی بسته های سیروپ ها و پوره های اودی کی در عین نوآورانه بودن ساده است که باعث می شود بتوان به راحتی از آن ها است. یکی از افتخارات شرکت او دی کی طراحی استاندارد بسته بندی محصولاتش است. سیروپ ها و پوره های او دی کی در بطری های فشرده تعبیه نشده اند و برای استفاده از آن ها نیازی نیست بطری را فشار بدهید. علاوه بر این محتوای بطری به هیچ عنوان دچار یخ زدگی نمی شود بنابراین احتمال به هدر رفتن سیروپ ها و پوره ها وجود ندارد.

شرکت او دی کی ایتالیا با متخصصان حرفه ای کافی شاپ در بیش از 40 کشور دنیا همکاری می کند. بنابراین اگر به دنبال طعم دهندگی بالا و در نتیجه رضایت مشتریان خود در کافی شاپ هستید، در استفاده از این محصولات تردید نکنید.

هونام به عنوان تنها نماینده ی کمپانی ODK ایتالیا در ایران، بهترین سیروپ ها و پوره های این برند را که بهترین کیفیت طعم دهندگی را دارند، به مشتریان خود ارائه می کند.در حال حاضر هونام آماده ارائه بیش از 50 طعم مختلف می باشد که میتواند تمام نیاز یک بارتندر را تامین کند.

سیروپ ها

سیروپ به مایعی غلیظ و عموماً شیرین اطلاق می شود که در اثر جوشاندن شکر در آب به دست می آید. در بعضی موارد این شیرینی را از منابع طبیعی چون شیره درختان تهیه می کنند. در حقیقت سیروپ معادل شهد است که با طعم ها و رنگ های مختلف در خانه های تک تک ما یافت می شود. از این ماده در شیرینی پزی ها و تولید نوشیدنی، به عنوان شیرین کننده و طعم دهنده ‍و نیز به عنوان پوشاننده بر روی غذا ها مثلا پنکیک ها، استفاده می کنند. استفاده از این محصول خصوصا در تهیه‌ی نوشیدنی های سرد کار بسیار ساده‌ای ست. از آنجایی که شکر در نوشیدنی‌های سرد به راحتی حل نمی‌شود و شیرین کننده‌های مختلف اثرات متفاوتی بر نوشیدنی می گذارند؛ استفاده از سیروپ در سهولت تهیه و ثبات طعم نوشیدنی بسیار کار‌آمد است.

انواع سیروپ :

سیروپ ها به دو دسته کلی تقسیم می شوند : 1- ساده ( طبیعی )   2- طعم دار

سیروپ ساده یا طبیعی، منابع طبیعی دارند و بدون اضافه کردن طعم‌ دهنده‌های مصنوعی تهیه می شوند. سیروپ نیشکر، افرا، ذرت، عسل رقیق و … از این دست می‌باشند.

سیروپ طعم دار سیروپی است که در تهیه آنها از یک عامل طعم دهنده در طی فرآیند تولید استفاده می شود. این مواد گاهی به صورت تک ماده و یا گاهی ترکیبی از چند نوع مواد مختلف هستند. انواع سیروپ پرتقال، تمشک، هلو،نعناع و… در این دسته قرار می گیرند. از این نوع برای سرو بسیاری از دسرها و یا نوشیدنی ها استفاده می شود.

جالب است بدانید امروزه بیش از صد نوع سیروپ طعم دار تولید و به بازار عرضه شده است.

پوره ها

پوره به شربتی غلیظ، تهیه شده از انواع میوه ها گفته می شود. در طی فرآیند تولید این پوره ها از میوه ی طبیعی استفاده میشود که مخلوط به دست آمده حاوی کنسانتره و پالپ (لرد) میوه است. از دیرباز اغلب پوره ها شناخته شده بود. پوره های سیب زمینی، هویج، بادام زمینی و … در خانه های تک تک ما بوده و با آن آشنایی دارید. اما فرآیندی که امروزه برای تهیه ی پوره ها به کار میرود بسیار پیچده تر و طولانی تر است. این فرآیند خاص باعث شده است که پوره به شربتی غلیظ و خاص تبدیل شده و با طعم بیش از صدها میوه در بازار عرضه شود.

پوره ها دارای فواید بسیاری هستند. انرژی بالا، کربوهیدرات ، پروتئین ، فیبر و سدیم موجود در اغلب آن ها باعث شده است که به شربتی مقوی تبدیل گردد.

به دلیل ترکیب آسان پوره ها با شیر، آبمیوه، چای و آب ، از آن میتوان به عنوان ترکیب اصلی در تهیه ی انواع اسموتی ها، شیک ها و کوکتل ها استفاده کرد.

اغلب بسته بندی پوره ها بطری های نرم و فشاری میباشد. به همین دلیل کاربرد آن برای کافی شاپ داران در تهیه ی نوشیدنی بسیار راحت شده است.

از مزایای اصلی این شربت ها، ارائه در طعم های متنوع میوه ای و عدم لزوم نگهداری میوه های تازه جهت ساخت نوشیدنی در طول سال و همچنین بافت غنی از پالپ و در نتیجه ساخت نوشیدنی های غلیظ و تازه می باشد.